Skip to content

Natus-Otometrics Hakkında

Natus Marka Hikayesi

Hasta bakımı standardını geliştirmede 80 yılı aşkın deneyime sahip olan Natus, klinisyenlerin merkezi sinir ve duyusal sistem bozukluklarını teşhis ve tedavi ederken bağımlı oldukları küresel bir markadır. Natus, İşitme ve Denge, Yeni doğan Bakımı ve Nöroloji alanlarında ürün ve çözümler sunmaktadır.

Otometrics, Nasus olarak ilerledikçe, işitme ve denge bakımı ile eğitime olan bağlılığımızı sürdürecek ve sektörün ön saflarında kalacağız. Ürünlerimize en çok ihtiyaç duyan kişilerin yararına daha fazla kaynak ve daha fazla ekip çalışması.

İşitme ve Denge Akademisi

İşitme ve Denge Akademisi’ne katıldığınızda çok sayıda bilgi parmaklarınızın ucunda bekliyor. Ücretsiz üyelik avantajlarımız hakkında daha fazla bilgi için siteyi ziyaret edin.

Miras

1950’li yıllara dayanan Natus işitme ve denge teşhis endüstrisinde her zaman sektörde bir ilke imza atan yenilikçi bir oyuncu olmuştur.

Şirket Kilometre Taşları

Natus’un tarihi 1950’lere dayanır. O zamandan beri, işitme ve denge tanılama endüstrisinde birçok endüstri önceliği sunan yenilikçi bir oyuncu olduk:

  • İlk elektroakustik “empedans köprüsü”
  • Piyasada bulunan ilk EP cihazı
  • İlk hava kalorili irrigator
  • İlk bilgisayar uyumlu odyometre
  • İlk REM sistemi
  • Elektronistagmografi için ilk bilgisayar tabanlı sistem (ENG)
  • Odyometri, REM ve HIT ile ilk entegre montaj sistemi
  • İlk çapraz klinik odyometre

Yıl Anahtar kilometre taşları

1950’ler

Danimarka parlamentosu işitme muayenelerinin ve işitme cihazlarının ücretsiz olduğuna karar verir.

Elektronik mühendisi Poul Madsen, Odense, Danimarka’da odyometreler tasarlamak ve üretmek için Bang & Olufsen’den ayrıldı.

1960’lar

Poul Madsen, Madsen Electronics’i kurdu.

Dünyanın ilk empedans köprüsü bir gerçeklik haline geliyor – bugünün orta kulak analizörlerinin öncüsü.

1970’li

Almanya’da G. Hortmann, göz hareketlerini kaydetmek için çığır açan bir vestibüler ünite inşa ediyor. Danplex (eski adıyla Kamplex / Amplex) kuruldu; taşınabilir odyometreler üretti.

1980’ler

Elektronik ve mikroişlemciler odyolojide bir paradigma değişimine neden olur. Boem ve Simonson ENG teknolojisini satın aldı ve ICS Medical’i buldu. Madsen Electronics, klinik odyometrelere mikroişlemci tabanlı teknoloji uygular.

1990’lar

GND ReSound Corp., dünyanın en büyük odyolojik ekipman üreticisi GN ReSound’u oluşturmak için birleşti. Madsen ilk odyogramı odyometreden PC’ye aktarır.

2001 Madsen ve Danplex GN Grubu’na entegre oldu. Almanya’da Hortmann ve ABD’de ICS Medical satın alındı. GN Otometrics 1 Ocak 2001’de kuruldu.

2017 Natus Medical Incorporated, GN Group’tan Otometrics’i satın aldı.

2019 Otometrics adını Natus Medical Incorporated olarak değiştirdi.